МОЛИТВА ОТ ОСКВЕРНЕНИЯ ВО СНЕ

Добро пожаловать на наш форум!
Аватара пользователя
ΙΠΣΙΣΣΙΜΥΣ
Магистр Основатель Проекта ОТЗ
Магистр Основатель Проекта ОТЗ
Сообщений: 40250
Зарегистрирован: 19 апр 2013, 23:57

МОЛИТВА ОТ ОСКВЕРНЕНИЯ ВО СНЕ

Сообщение ΙΠΣΙΣΣΙΜΥΣ »

Молитвы от осквернения во сне
Если ночью Вам приснился эротический сон с оргазмом, или Вас насиловали, или Вы подверглись другим воздействиям такого характера- в православии это называется осквернение во сне. В таком случае утром надо прочесть правило "осквернение во сне".
Правило от осквернения
Когда случится кому искуситься во сне по действию диавол встав, твори поклоны, глаголя:
Боже, милостив буди ми грешному.

Молитва Святому Духу
Царю Небесный, Утешителю, Душе истины, Иже везде сый и вся исполняяй, Сокровище благих и жизни Подателю, прииди и вселися в ны, и очисти ны от всякия скверны , и спаси Блаже, души наша
Трисвятое
Святый Боже, Святый Крепкий, Святый Безсмертный, помилуй нас. ( Читается трижды, с Крестным знамением и поясным поклоном).
Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и вовеки веков. Аминь.

Приидите, поклонимся Цареви нашему Богу. (Поклон).
Приидите, поклонимся и припадем Христу, Цареви нашему Богу. (Поклон).
Приидите, поклонимся и припадем Самому Христу Цареви и Богу нашему. (Поклон)
Псалом 50

Помилуй мя, Боже по велицей милости Твоей, и по множеству щедрот Твоих очисти беззаконие мое. Наипаче омый мя от беззакония моего, и от греха моего очисти мя; яко беззаконие мое аз знаю, и грех мой предо мною есть выну. Тебе единому согреших и лукавое пред Тобою сотворих; яко да оправдишися во словесех Твоих, и победиши внегда судити Ти. Се бо в беззакониях зачат есмь, и во гресех роди мя мати моя. Се бо истину возлюбил еси. Окропиши мя иссопом, и очищуся; омыеши мя, и паки снега убелюся. Слуху моему даси радость и веселие; возрадуются кости смиренные. Отврати Лице Твое от грех моих и вся беззакония моя очисти. Сердце чисто созижди во мне, Боже, и дух прав обнови во утробе моей. Не отвержи мене от лица Твоего и Духа Твоего Святаго не отыми от мене. Воздаждь ми радость спасения Твоего и Духом Владычним утверди мя. Научу беззаконныя путем Твоим, и не6честивии к Тебе обратятся. Избави мя от кровей, Боже, Боже спасения моего; возрадуется язык мой правде Твоей. Господи, устне мои отверзеши, и уста моя возвестят хвалу Твою. Яко аще бы восхотел еси жертвы, дал бых убо: всесожжения не благоволиши. Жертва Богу дух сокрушен; сердце сокрушенно и смиренно Бог не уничижит. Ублажи, Господи, благоволением Сиона, и да созиждутся стены Иерусалимския. Тогда благоволиши жертву правды, возношение и всесожигаемая; тогда возложат на олтарь Твой тельцы.

И тропари, глас 7-й: Пастырь добрый, душу Твою положивый о нас, сведый сокровенная, содеянная мною, Едине Блаже, упаси мя разумомзаблуждшаго, и исхити мя от волка, Агнче Божий, и помилуй мя.
Отягчен сном уныния, помрачаюся прелестию греховною: но дарй ми утро покаяния, просвещая очи мысленныя, Христе Боже, просвещение души моея, и спаси мя
Мглою греховною и сластьми житейскими сплетаем ум окаянныя души моея, страсти различныя раждает, и в помысл умиления не приходит. Но ущедри, Спасе, смирение мое, и даждь ми помысл умиления, да аз спасае прежде конца воззову благоутробию Твоему: Господи Христе Спасе мой, отчаяннаго спаси мя и недостойнаго
Яко впадый в разбойники, и уязвлен, тако и аз впадох во многия грехи, и уязвлена ми есть душа. К тому прибегну повинный аз: токмо к Тебе, милосердному душ Врачу: излей на мя, Боже, великую Твою милость
Слава: Яко блудный сын, приидох и аз, Щедре: приими мя, Отче, возвращающаяся, яко единаго от наемник Твоих, Боже, и помилуй мя.
И ныне и присно и во веки веков.Богородице Дево, радуйся, Благодатная Марие, Господь с Тобою; благословена Ты в женах и благословен плод чрева Твоего, яко Спаса родила еси душ наших.
Избави, Богородице, от обдержащих нас грехов: яко иного упования вернии не имамыразве Тебе, и от Тебе рождшагося Господа
Господи помилуй. (40раз)
Затем 8 поклонов с молитвой:
Боже, милостив ми буди. И прости мя блуднаго за Имя Твое Святое.

Молитва 1, святаго Василия Великаго
Паки запят бых окаянный умом и лукавым обычаем, работая греху. Паки князь тьмы истрастных сладостей родитель, племена мя сотвори, и якоже раба смиреннаго того хотением, и желанием плотским работати принуждает мя. И что сотворю, Господи мой, и Избавителю, и Заступниче уповающим на Тя, аще не к Тебе паки возвращуся и постеню, и милости испрошу о содеянных мною; но убоюся и трепещу, да не како всегда исповедаяся, и отступити злых обкщаваяся, и на кийждо час согрешая: и не воздав молитвы моея Тебе богу моему, долготерпение Твое воздвигну е негодованию. И кто стерпит гнева Твоего, Господи; ведый убо множество щедрот Твоих, и пучину человеколюбия Твоего, паки возверзаю себе на милость Твою, и взываю Ти: еже согреших, прости. Помилуй мя пажшаго, даждь ми руку помощи, в тине сластей погруженному. Не остави, Господи, создание Твое растлитися беззаконьми моими и грехи моими: но обычным Твоим милосердием и благостию принуждаем, избави от кала искверны телесныя и страстных помышлений, оскверняющих всегда душу мою окаянную: се бо, Господи; яко-же зриши, несть в ней места чиста, но вся проказися, и все тело объят язва. Сам убо, Человеколюбче, Врачу душ и телес и Милости Источниче, очисти ту слез моих течением, сих изливая на мя обильно: излей на мя человеколюбие Твое, и даждь ми исцеление и очищение, и исцели сокрушение мое, и не отврати лица Твоего от мене, да не якоже вещь пояст мя отчаяния огнь: но якоже рекл еси, неложный Боже, яко велия радость бывает на небеси о едином грешнице кающемся, сие сотвори и на мне грешнем, и не затвори ушию благоутробия Твоего, в молитве покаяния моего; но отверзи их, и яко кадило исправи ту пред Тобою: веси бо немощь естества, создателю, и удобь поползновение юности, и тяжесть тела, и презираеши грехи, и покаяние приемлеши призывающих Тя истиною. Яко благословися и прославися пречестное и великолепное Имя Твое, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Молитва 2, его же
Многомилостиве, нетленне, нескверне, безгрешне Господи, очисти мя непотребнаго раба Твоего, от всякия скверны плотския и душевныя, и от невнимания, и уныния моего прибывшую ми нечистоту, со инеми беззаконии моими, и яви мя нескверна, Владыко, за благость Христа Твоего и освяти мя нашествием Пресвятаго Твоего Духа: яко да возбнув от мглы нечистых привидений диавольских, и всякия скверны моя и нечистая уста, и воспевати Всесвятое Имя Твое, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Молитва 3
Господи Боже гаш, еже согреших вог дни сем словом, делом и помвшлением, яко Благ Человеколюбец прости ми. Мирен сон и безмятежен даруй ми. Ангела Твоего хранителя посли, покрывающа и соблюдающа мя от всякаго зла, яко Ты еси Хранитель душам и телесем нашим, и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Молитва 4, святаго Иоанна Златоуста

Господи, не лиши мене небесных Твоих благ. Господи избави мя вечных мук. Господи, умом ли или помышлением, словом или делом согреших, прости мя. Господи избави мя всякаго неведения и забвения, и малодушия, и окамененаго нечувствия. Господи, избави мя от всякаго искушения.. Господи, просвети мое сердце, еже помрачи лукавое похотение. Господи, аз яко человек согреших. Ты же, якро Бог щедр, помилуй мя, видя немощь души моея. Господи, посли благодать Твою в помощь мне, да прославлю имя Твое святое. Господи Иисусе Христе, напиши мя раба Твоего в книзе животней и даруй ми конец благий. Господи Боже мой, аще и ничтоже благо сотворих пред Тобою, но даждь ми по благодати Твоей положити начало благое. Гогсподи , окропи в сердце моем росу благодати Твоея. Господи небесе и земли, помяни мя грешнаго раба Твоего, студнаго и нечистаго, во Царствии твоем. Аминь
Господи, в покаянии приими мя. Господи, не остави мене. Господи, не введи мене в напасть. Господи , даждь ми слезы, и память смертную, и умиление. Господи, даждь ми помысл исповедания грехов моих. Господи, даждь ми смирение, целомудрие и послушание. Господи, даждь ми терпение, великодушие и кротость. Господи, всели в мя корень благих, страх Твой в серце мое. Господи, сподоби мя любити Тя от всея души моея и помышления и творити во всем волю Твою. Господи, покрый мя от человек некоторых, и бесов, и страстей, и от всякия иныя неподобныя вещи. Господи , веси яко твориши,якоже Ты волиши, да будет воля Твоя и во мне грешенм, яко благословен ест во веки. Аминь.
Молитва 5, ко Пресвятой Богородице
К Тебе Пречистей Божией Матери аз окаянный припадая молюся:веси. Царице, яко безпрестани согрешаю и прогневляю Сына Твоего и Бога моего, и многажды аще каюся, лож предБогом обретаюся, и каюся трепеща: не ужели Господь поразит мя, и по часе паки таядже творю; ведущия сия, Владычице моя Госпоже Богородице, яко отнюд имам в ненависти злая моя дела, и всею мыслию люблю закон бога моего; но не вем, Госпоже Пречистая, откуду яже ненавижду, та т люблю, а благая преступаю. Не попущай. Пречистая, воли моей совершатися, не угодна бо есть, но да будет воля сына Твоего и Бога моего: да мя спасет, и вразумит, подаст благодать Святаго Духа, да бых аз отселе престал сквернодейства, и прочее пожил бых в повелении Сына Твоего, Емуже подобает всякая слава, честь и держава, со Безначальным Его Отцем, и Пресвятым и Благим и Животворящим Его Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Честнейшую Херувим и славнейшую без сравнения Серафим, без истления Бога Слова рождшую, сущую богородицу Тя величаем. Слава Отцу и Сыну и святому Духу, и ныне и присно и во веки веков . Аминь. Господи помилуй (3 раза )
Господи Иисусе Христе Боже наш, молитв ради Пречистыя Твоея Матере, и всех святых, спаси мя грешнаго.
" Именем Йод Хе Bay Хе человек повелевает Природой. Именем Адонаи он покоряет царства. Тайные же силы, кои составляют владения Гермеса, все как одна повинуются тому, кто знает, как надлежит правильно произносить невыразимое имя Агла."

Изображение

Изображение
Аватара пользователя
soer
Сообщений: 318
Зарегистрирован: 01 авг 2013, 03:38

Re: МОЛИТВА ОТ ОСКВЕРНЕНИЯ ВО СНЕ

Сообщение soer »

Если ночью Вам приснился эротический сон с оргазмом, или Вас насиловали, или Вы подверглись другим воздействиям такого характера- в православии это называется осквернение во сне. В таком случае утром надо прочесть правило "осквернение во сне".
Правило от осквернения
Когда случится кому искуситься во сне по действию диавол встав, твори поклоны, глаголя:........

я и подумать не могла, что этому есть объяснения, спасибо большое у меня частенько такие сны бывают
Аватара пользователя
Alita
Сообщений: 1080
Зарегистрирован: 31 июл 2013, 03:47
Откуда: Межмирье

Re: МОЛИТВА ОТ ОСКВЕРНЕНИЯ ВО СНЕ

Сообщение Alita »

Могу вам дать совет уважаемая soer. перед сном читайте молитвы и обереги на защиту. Чтобы дурные духи не насылали плохих снов и сон был спокойным.

http://blackwarlock.ru/viewtopic.php?f=316&t=24323

http://blackwarlock.ru/viewtopic.php?f=90&t=4487
Она говорит: - Я свидетельствую времена на грани баланса
- Я безмолвно созерцаю проявление духа в танце сплетающихся узоров времени
Аватара пользователя
Schance
Сообщений: 1790
Зарегистрирован: 23 май 2013, 13:01
Откуда: Deutschland

Re: МОЛИТВА ОТ ОСКВЕРНЕНИЯ ВО СНЕ

Сообщение Schance »

Спасибо большое уважаемый и любимый магистр за этот метод и молитву и отдельная благодарность уважаемой участнице форума Alita за дополнительные ссылки, с большим уважением ко всем

[ Post made via Android ] Изображение
Хвала Небесам, что привели меня СЮДА !!!
Аватара пользователя
soer
Сообщений: 318
Зарегистрирован: 01 авг 2013, 03:38

Re: МОЛИТВА ОТ ОСКВЕРНЕНИЯ ВО СНЕ

Сообщение soer »

спасибо Alita буду знать
Аватара пользователя
27BF
Сообщений: 99
Зарегистрирован: 03 июн 2015, 18:23

Re: МОЛИТВА ОТ ОСКВЕРНЕНИЯ ВО СНЕ

Сообщение 27BF »

Не знала об осквернении, думала это ... кхм естественное состояние молодого организма) а оказывается защиты надо ставить! Вот уж спасибо Вам, уважаемый Магистр IPSISIMUS за открытие таких знаний!!!!!
Аватара пользователя
gradgrad
Сообщений: 164
Зарегистрирован: 11 авг 2014, 21:44

Re: МОЛИТВА ОТ ОСКВЕРНЕНИЯ ВО СНЕ

Сообщение gradgrad »

Большое вам спасибо Магистр IPSISIMUS ,что дали такую молитву!
Я бы никогда не подумал, что такая есть , а если есть значит надо её применять в таких случаях!
Аватара пользователя
ΙΠΣΙΣΣΙΜΥΣ
Магистр Основатель Проекта ОТЗ
Магистр Основатель Проекта ОТЗ
Сообщений: 40250
Зарегистрирован: 19 апр 2013, 23:57

Re: МОЛИТВА ОТ ОСКВЕРНЕНИЯ ВО СНЕ

Сообщение ΙΠΣΙΣΣΙΜΥΣ »

gradgrad писал(а):Большое вам спасибо Магистр IPSISIMUS ,что дали такую молитву!
Я бы никогда не подумал, что такая есть , а если есть значит надо её применять в таких случаях!
Поменьше рукоблудьте и все у вас получится в пути вашего развития.
А то с вашим несдержанием больше духовных трат, а не развития!!!
" Именем Йод Хе Bay Хе человек повелевает Природой. Именем Адонаи он покоряет царства. Тайные же силы, кои составляют владения Гермеса, все как одна повинуются тому, кто знает, как надлежит правильно произносить невыразимое имя Агла."

Изображение

Изображение
Аватара пользователя
Маша25
Сообщений: 537
Зарегистрирован: 28 ноя 2013, 10:05

Re: МОЛИТВА ОТ ОСКВЕРНЕНИЯ ВО СНЕ

Сообщение Маша25 »

Очень признательна вам Магистр.за данную молитву.часто женщины жалуются.что во сне занимаются сексом.а утром встают разбитые.теперь можно дать им отчитку от осквернении во сне
Аватара пользователя
Константин_Тахути
Сообщений: 40
Зарегистрирован: 29 июн 2015, 13:24
Откуда: Октябрьский

Re: МОЛИТВА ОТ ОСКВЕРНЕНИЯ ВО СНЕ

Сообщение Константин_Тахути »

Это молитвенное правило хорошо помогает от привязок всяких сексуальных вампиров,таких классификаций как суккубы и инкубы,ламии, лилту. Спасибо вам магистр за такие методы.
Аватара пользователя
27BF
Сообщений: 99
Зарегистрирован: 03 июн 2015, 18:23

Re: МОЛИТВА ОТ ОСКВЕРНЕНИЯ ВО СНЕ

Сообщение 27BF »

Константин_Тахути, я с вами соглашусь, что это от лукавого! Вспоминаю, что снились именно такие уродцы, что и неприятно представить! А раньше не понимала, что мною питаются((( Метод помог кстати, буду и дальше обращаться к нему в случае необходимости.
Ответить

Вернуться в «Подходы Старых Мастеров Сибирской Школы»