ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Добро пожаловать на наш форум!
Аватара пользователя
ΙΠΣΙΣΣΙΜΥΣ
Магистр Основатель Проекта ОТЗ
Магистр Основатель Проекта ОТЗ
Сообщений: 40251
Зарегистрирован: 19 апр 2013, 23:57

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение ΙΠΣΙΣΣΙΜΥΣ »

Изображение
ИКОНА БОЖЬЕЙ МАТЕРИ " ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ " ОДНА ИЗ ЧУДОТВОРНЫХ ИКОН,
КОТОРАЯ ДАЕТ ПОМОЩЬ В ЛЮБОЙ НУЖДЕ И БЕДЕ.
ЧИТАЙТЕ ПРИ ЭТОЙ ИКОНЕ КАНОН " ПЛАЧ БОГОРОДИЦЫ " 3 РАЗА НА КОЛЕНЯХ И
ПРОСИТЕ БОЖЬЮ МАТУШКУ О ПОМОЩИ. С ИСТИННОЙ ВЕРОЙ И НАДЕЖДОЙ ВЫ ПОЛУЧИТЕ ПРОСИМОЕ.

" 1. Обешена яко виде на кресте Сына и Господа, Дева Чистая терзающися вопияше горце, со другими женами стенящи глаголаше:
2. Вижду Тя ныне, возлюбленное Мое Чадо и любимое, на кресте висяща и уязвляюся горце сердем, рече Чистая: но даждь слово, Благий, рабе Твоей.
3. Волею, Сыне Мой и Творче, терпиши на древе лютую смерть, Дева глаголаше, предстоящи у креста со возлюбленным учеником.
4. Ныне Моего чаяния, радости и веселия, Сына Моего и Господа лишена бых: увы Мне! болезную сердцем, Чистая плачущи глаголаше.
5. Страха ради иудейска Петр скрыся, и вси отбегоша вернии, и оставльше Христа, Дева рыдающи глаголаша.
6. О страшном Твоем рождестве и странном, Сыне Мой, паче всех матерей возвеличена бых Аз: но увы Мне! ныне Тя видящи на древе распалаюся утробою.
7. Вижду Утробу Мою на руках, в нихже Младенца держах, с древа прияти, вещаше Чистая: но никтоже, увы Мне, сего даде.
8. Се, свет Мой сладкий, надежда и живот Мой благий, Бог Мой угасе на кресте, распалаюся утробою, Дева стенющи и глаголаше.
9. Солнце незаходяй, Боже Превечный и Творче всех тварей, Господи, како терпиши страсть на кресте, Чистая плачущи глаголаше.
10. Плачущи глаголаше браконеискусная ко благообразному: потщися, Иосифе, к Пилату приступити и испроси снятии с древа Учителя твоего.
11. Видев Пречистую горце слезящу, Иосиф смутися и плачася приступи к Пилату: даждь ми, вопия с плачем, тело Бога моего.
12. Уязвена Тя видящи и без славы нага на древе Чадо Мое, утробою распалаюся, рыдающи яко Мати, Дева провещаваше.
13. Растерзаяся и рыдая и дивяся вкупе с Никодимом снят Иосиф, и уцеловав пречистое тело рыдаше и стеняше, и пояше Его яко Бога.
14. Приимши Его с плачем Мати неискусомужняя, положи на колену, молящи Его со слезами и облобызащающи, горце же рыдающи и восклицающи.
15. Едину надежду и животь, Владыко Сыне Мой и Боже, во очию свет раба Твоя имех, ныне же лишена бых Тебе, сладкое Мое Чадо и любимое.
16. Болезни и скорби и воздыхания обретоша мя, увы Мне, Чистая горце рыдающи глаголаше, видящи Тя, Чадо Мое возлюбленное, нага и уединена, и вонями помазана мертвеца.
17. Мертва Тя зрю, человеколюбче, оживившаго мертвыя, и содержаща вся, уязвляюся люте утробою: хотела бых с Тобою умрети, Пречистая глаголаше- не терплю бо без дыхания мертва Тя видеши.
18. Дивлюся зрящи Тя, преблагий Боже и премудрый Господи, без славы, и без дыхания, и безобразна, и плачуся держащи Тя, яко не надеяхся, увы Мне! Видети Тя, Сыне Мой и Боже!
19. Не взглаголеши ли рабе Твоей слова, Слове Божий? Не ущедриши ли, Владыко, Тебе рождшую? глаголаше Чистая, рыдающи и плачущи, облобызающи тело Господа своего.
20. Помышляю, Владыко, яко ктому сладкаго Твоего не услышу гласа- ни доброты лица Твоего узрю, якоже прежде раба Твоя: ибо зашел еси, Сыне Мой, от очию Моею.
21. Нась ради Распятого прийдите вси воспоим. Того бо виде Мариа на древе глаголаше аще и распятие терпиши, Ты еси Сын и Бог Мой.
22. Своего Агнца агница зрящи к заколению влекома, последоваше Мариа простертыми власы со инеми женами, сия вопиющи: камо идеши, Чадо? чесо ради скорое течение совершаеши? егда другой брак паки есть в Кане, и тамо ныне тщишися, да от воды им вино сотвориши? Иду ли с Тобою, Чадо, или паче пожду Тебе? Даждь ми слово, Слове, не молча мимо иди Мене, чисту соблюдый Мя. Ты бо еси Сын и Бог Мой.
23. Где, Сыне Мой и Боже, благовещение древнее, еже Ми Гавриил глаголаше? Царя Тя, Сына и Бога Вышняго нарицаше: ныне же вижду Тя, Свете Мой сладкий, нага и уязвена мертвеца.
24. Избавляяй болезни, ныне прими Мя с Собою, Сыне Мой и Боже, да сниду, Владыко, во ад с Тобой и Аз, не остави Мене едину, уже бо жити не терплю, не видящи Тебе, сладкаго Моего Света.
25. С другими женами мироносицами рыдающи Непорочная горце и носима видящи Христа глаголаше: увы Мне, что вижду? Камо идешь ныне, Сыне Мой, а Мене едину оставляеши?
26. Изнемогающи и рыдающи Непорочная мироносицам глаголаше: срыдайте Ми и сплачитеся горце, се бо Свет Мой сладкий и Учитель ваш гробу предается.
27. Деву рыдающу Иосиф видев растерзашеся весь и вопияше горько: како Тя, о Боже Мой, ныне погребу раб Твой? Какими плащаницами обвию тело Твое?
28. Паче ума превзыде странное Твое видение носящаго тварь всю Господа: сего ради Иосиф яко мертва Тя на руку своею и с Никодимом носит и погребает.
29. Странну вижду и преславную тайну, Дева вопияше Сыну и Господу: како в худом гробе полагаешися, мертвыя повелением возставляяй во гробех.
30. Ни от гроба Твоего восстану, Чадо Мое, ни слезы точащи престану раба Твоя, дондеже и Аз сниду во ад: не могу бо терпети разлучения Твоего, Сыне Мой.
31. Радость Мне николиже отсем прикоснется, рыдающи глаголаше Непорочная: свет Мой и радость Моя во гроб зайде. Но не оставлю Его единаго: зде же умру и спогребуся Ему.
32. Душевную Мою язву ныне исцели, Чадо Мое, Пречистая вопияше слезящи: воскресни и утоли Мою болезнь и печаль- можеши бо, Владыко, елико хощеши, и творити, аще и погреблся еси волею.
33. О, како утаился Тебе есть бездна щедрот, Матери в тайне изрече Господь? Тварь бо Мою хотя спасти, изволих умрети- но и воскресну и Тебе возвеличу, яко Бог небесе и земли.
34. Воспою милосердие Твое, Человеколюбче, и покланяюся богатству милости Твоея, Владыко: создание бо Твое хотя спасти, смерть подъял еси, рече Пречистая- но воскресением Твоим, Спасе, помилуй всех нас! "
" Именем Йод Хе Bay Хе человек повелевает Природой. Именем Адонаи он покоряет царства. Тайные же силы, кои составляют владения Гермеса, все как одна повинуются тому, кто знает, как надлежит правильно произносить невыразимое имя Агла."

Изображение

Изображение
Аватара пользователя
Натали_33
Сообщений: 353
Зарегистрирован: 20 апр 2013, 00:28
Откуда: Тверь

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение Натали_33 »

Примите мою бесконечную благодарность,Магистр IPSISIMUS.
С Уважением.
Тот робкий свет... поверь мне, друг,его коснувшись невзначай,ты испытаешь не испуг,а вечной мудрости печаль.
Аватара пользователя
kea-1979
Сообщений: 5894
Зарегистрирован: 20 апр 2013, 00:27
Пол: Ж

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение kea-1979 »

От всего сердца благодарю Вас, уважаемый Магистр IPSISIMUS.С Уважением к Вам и Вашим знаниям.
Аватара пользователя
Тата1976
Сообщений: 448
Зарегистрирован: 20 апр 2013, 00:54
Откуда: Ханты-Мансийск

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение Тата1976 »

Текст плача переписать от руки?
Аватара пользователя
ΙΠΣΙΣΣΙΜΥΣ
Магистр Основатель Проекта ОТЗ
Магистр Основатель Проекта ОТЗ
Сообщений: 40251
Зарегистрирован: 19 апр 2013, 23:57

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение ΙΠΣΙΣΣΙΜΥΣ »

ОБЯЗАТЕЛЬНО.
" Именем Йод Хе Bay Хе человек повелевает Природой. Именем Адонаи он покоряет царства. Тайные же силы, кои составляют владения Гермеса, все как одна повинуются тому, кто знает, как надлежит правильно произносить невыразимое имя Агла."

Изображение

Изображение
Аватара пользователя
Тата1976
Сообщений: 448
Зарегистрирован: 20 апр 2013, 00:54
Откуда: Ханты-Мансийск

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение Тата1976 »

Спасибо.
Аватара пользователя
Ketty
Сообщений: 448
Зарегистрирован: 20 апр 2013, 01:49

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение Ketty »

Низкий поклон Вам Магистр
за Вашу помощь и терпение!!!
Не всегда и не все иконы можно найти для работы,
можно ли распечатать эту икону с принтера и молиться на этот образ?

С уважением к Вашим знаниям!!!
Аватара пользователя
heel
Сообщений: 5274
Зарегистрирован: 27 ноя 2014, 10:58

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение heel »

Благодарю Вас Магистр ΙΠΣΙΣΣΙΜΥΣ, за знания! С уважением.
Аватара пользователя
VoRoN.
Сообщений: 974
Зарегистрирован: 12 мар 2018, 16:03
Пол: М

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение VoRoN. »

Многоуважаемый Магистр Ипсиссимус,благодарю Вас за чудесный канон "Плач Богородицы"
Tatianaprekrasnaya
Неофит ОХЗДС 4 ступени
Неофит ОХЗДС 4 ступени
Сообщений: 3300
Зарегистрирован: 19 мар 2017, 18:11
Пол: Ж

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение Tatianaprekrasnaya »

Уважаемый Магистр IPSISSIMUS, примите большую благодарность и низкий поклон за открытие знаний.
Аватара пользователя
olya7
Сообщений: 1132
Зарегистрирован: 28 июл 2013, 22:27
Откуда: Казахстан
Пол: Ж

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение olya7 »

Сердечно благодарю Вас, Уважаемый Магистр IPSISSIMUS, за Канон " Плач Богородицы " . С глубоким уважением и почтением к Вам и Вашим бесценным знаниям.
Аватара пользователя
nicol797
Сообщений: 6255
Зарегистрирован: 24 авг 2015, 13:13

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение nicol797 »

Уважаемьй Магистр Ипсиссимус благодарю Вас от сердце,за чудодейную молитву!С уважением!
Аватара пользователя
Макошь
Сообщений: 10550
Зарегистрирован: 22 авг 2019, 20:35
Пол: Ж

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение Макошь »

Благодарю Вас, уважаемый Магистр Ипсиссимус, за Ваш труд и ценные знания!
С уважением.
Аватара пользователя
Яна Свет Леонидовна
Сообщений: 16791
Зарегистрирован: 31 дек 2016, 07:52
Откуда: Россия, Выборг
Пол: Ж

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение Яна Свет Леонидовна »

Благодарю Вас, уважаемый Магистр Ипсиссимус, за знания.
Аватара пользователя
RAIN
Сообщений: 178
Зарегистрирован: 29 авг 2020, 14:26
Пол: М

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение RAIN »

Благодарю Вас!
Аватара пользователя
lubov
Сообщений: 133
Зарегистрирован: 05 июн 2020, 18:47
Пол: Ж

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение lubov »

Уважаемый Магистр IPSISSIMUS, спасибо за новые знания.
Аватара пользователя
Лора26
Сообщений: 6456
Зарегистрирован: 25 янв 2022, 18:41
Пол: Ж

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение Лора26 »

Уважаемый Магистр Ипсиссимус,примите благодарность за святую молитву.С уважением к Вам.
Аватара пользователя
Yaroslava
Сообщений: 11377
Зарегистрирован: 03 июн 2014, 21:52
Пол: Ж

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение Yaroslava »

Уважаемый Магистр ΙΠΣΙΣΣΙΜΥΣ , благодарю Вас за данную молитву.
С уважением!
Аватара пользователя
aida.garybian1957
Сообщений: 1098
Зарегистрирован: 16 май 2022, 21:54
Пол: Ж

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение aida.garybian1957 »

Примите мою бесконечную благодарность,Магистр IPSISIMUS.
Аватара пользователя
Темный Лорд
Сообщений: 266
Зарегистрирован: 16 фев 2022, 13:41
Пол: М

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение Темный Лорд »

Многоуважаемый Магистр Ипсиссимус,благодарю Вас за богородичный канон!
«то ли Тьма рождает Свет,то ли Свет переходит в Тьму»
ОТЗвип-лучший магический форум РФ с лучшими мастерами магии!
Аватара пользователя
Elviraaa
Сообщений: 3161
Зарегистрирован: 24 янв 2023, 13:47
Пол: Ж

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение Elviraaa »

Благодарю Вас уважаемый Магистр Ипсиссимус за подарок.С глубоким уважением и благодарностью.
Аватара пользователя
Олеся Валерьевна
Сообщений: 3194
Зарегистрирован: 24 янв 2023, 20:39
Пол: Ж

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение Олеся Валерьевна »

Благодарю Вас уважаемый Магистр Ипсиссимус за подарок.С уважением к Вам!
Аватара пользователя
НадеждаЛукьянникова
Сообщений: 3623
Зарегистрирован: 12 дек 2022, 15:20

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение НадеждаЛукьянникова »

Благодарю Вас, Уважаемый Магистр Ипсиссимус, за обучение.
Аватара пользователя
Alex. 63
Сообщений: 4021
Зарегистрирован: 17 ноя 2022, 17:16
Пол: М

ПЛАЧ ПРИ КРЕСТЕ

Сообщение Alex. 63 »

Благодарю Вас Магистр Ипсиссимус, за знания! С уважением.
Ответить

Вернуться в «Подходы Старых Мастеров Сибирской Школы 3»